fbpx
 

Na czym polega endodoncja mikroskopowa?

badanie zębów za pomocą mikroskopu

Na czym polega endodoncja mikroskopowa?

Ciągły rozwój technologii medycznych sprawia, że obecnie lekarze, w tym stomatolodzy, mają do dyspozycji coraz nowsze i bardziej zaawansowane urządzenia, które ułatwiają przeprowadzanie zabiegów i pozwalają na osiąganie coraz lepszych rezultatów. Niewątpliwym postępem w stomatologii było rozpowszechnienie mikroskopów zabiegowych, które umożliwiają skuteczne leczenie kanałowe nawet podczas jednej wizyty i ograniczają dyskomfort odczuwany przez pacjentów.

Leczenie kanałowe z zastosowaniem mikroskopu

Pacjenci często obawiają się leczenia kanałowego m.in. ze względu na spory dyskomfort (a nawet ból) podczas zabiegu, konieczność odbycia kilku wizyt, stosowania opatrunków, a także ponoszenia wysokich kosztów leczenia. Okazuje się, że za sprawą nowoczesnej endodoncji mikroskopowej wszystkie te niedogodności można znacząco zminimalizować.

Zaawansowane urządzenia mikroskopowe okazały się niezwykle przydatne w stomatologii, szczególnie w przypadku endodoncji. System kanałowy zębów jest skomplikowany, w związku z czym, aby oczyścić go jak najdokładniej, trzeba dobrze widzieć wszystkie kanały wraz z najmniejszymi szczegółami. To w dużej mierze decyduje o powodzeniu leczenia.

Endodoncja mikroskopowa. Korzyści dla pacjenta

Nasz gabinet stomatologiczny specjalizuje się w endodoncji mikroskopowej w Łodzi, a pacjenci doceniają niewątpliwe zalety tej nowoczesnej metody. Leczenie kanałowe z zastosowaniem mikroskopu pozwala stomatologowi przeprowadzić dokładniejszą ocenę komory zęba i jego kanałów. Dzięki temu możliwe jest precyzyjniejsze opracowanie i wypełnienie kanałów, co z kolei przekłada się na skrócenie czasu potrzebnego na leczenie zainfekowanego kanału. Endodoncja mikroskopowa uznawana jest za dokładniejszą, skuteczniejszą, a jednocześnie bardziej bezpieczną dla pacjenta.Demo Title


This will close in 0 seconds