fbpx
 

Jakie konsekwencje ma nieuzupełnienia braków zębowych?

uśmiech kobiety

Jakie konsekwencje ma nieuzupełnienia braków zębowych?

Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak negatywny wpływ na zdrowie i wygląd ma nieuzupełnianie braków zębowych. Czym dokładnie może to skutkować i pod względem estetycznym, i zdrowotnym?

Przemieszczanie pozostałych zębów

Pierwszym poważnym skutkiem nieuzupełniania braków zębowych jest przemieszczanie się pozostałych zębów. W dłuższym okresie czasu może prowadzić to m.in. do postępowania wad zgryzu, a w skrajnych przypadkach nawet do dalszej utraty uzębienia, zwłaszcza u osób starszych. Właśnie dlatego tak istotna jest protetyka stomatologiczna, którą również przeprowadzamy w naszym gabinecie.

Częste dolegliwości bólowe

Kolejną konsekwencją jest ból wynikający z nadmiernego napięcia w jamie ustnej, a także przeciążenia pozostałych zębów. Skutkiem może być nawet wydawałoby się niewynikający z tego problemu ból głowy, następujący w efekcie problemów z żuciem.

Bruksizm

Bruksizm, czyli zgrzytanie zębami, to w wielu przypadkach choroba psychosomatyczna, a nie wyłącznie stomatologiczna. Okazuje się jednak, że mogą prowadzić do niej także nieuzupełnione przez lata ubytki zębowe. Jest to wynik nadmiernego napięcia mięśni żucia, co w bardziej zaawansowanym stadium prowadzi do pękania oraz rozchwiania zębów, a także ich nadwrażliwości.

Pogorszony wygląd twarz

Nie można zapomnieć dodatkowo o względach estetycznych. Okazuje się bowiem, że ubytki często skutkują także zapadaniem się powłok skórnych. Wskutek tego dochodzi do zapadania się kącików ust oraz powstawania bruzd nosowo-wargowych, przez które twarzy wygląda smutniej i nieco starzej. To kolejny powód sprawiający, że bezwzględnie nie można ignorować braków zębowych.

Jak doskonale widać konsekwencji nieuzupełnionych braków zębowych jest naprawdę wiele. Jeśli więc takowe się pojawią, należy niezwłocznie udać się do gabinetu stomatologicznego, w którym zostanie zdiagnozowany problem pacjenta oraz wdrożone prawidłowe leczenie. Takie usługi świadczymy również w naszym punkcie, aby zgłaszające się do nas osoby mogły znów cieszyć się pięknym uśmiechem.Demo Title


This will close in 0 seconds