fbpx
 

Co można jeść po wybieleniu zębów?

wybielone zęby

Co można jeść po wybieleniu zębów?

Po zabiegu wybielania zębów przez pewien czas powinno się stosować specjalną dietę. Oznacza to przede wszystkim rezygnację z pewnego rodzaju produktów spożywczych. Jakie są szczegółowe zalecenia i dlaczego nie powinno się ich lekceważyć?

Jakich produktów spożywczych unikać po wybielaniu zębów?

Przez pierwsze 2 godziny po zabiegu wybielającym nie powinno się nic jeść ani pić. Aby utrzymać efekt wybielania zębów, zaleca się następnie przejście na białą dietę na przynajmniej 2 doby, a najlepiej 2 tygodnie. Podstawą białej diety eliminacja produktów spożywczych zawierających zarówno sztuczne, jak i naturalne barwniki. Powinno się więc unikać m.in. picia kawy, herbaty, alkoholu, soków owocowych oraz jedzenia takich owoców i warzyw, jak jagody, jeżyny, maliny, wiśnie, pomidory, marchew, buraki, szpinak, oraz czerwonego mięsa i silnie barwiących przypraw (curry, papryka, kurkuma).

Jako specjaliści od wybielania zębów w Łodzi zawsze przedstawiamy pacjentom listę produktów, które można spożywać po zabiegu. Są to m.in.: woda, nabiał (mleko, kefir, jogurt naturalny), białe ryby, kurczak, białe pieczywo, kasza jęczmienna, biały ryż, takie warzywa, jak kalafior, białe szparagi i fasola, kalarepa, ziemniaki, cukinia, seler.

Dlaczego powinno się przestrzegać zaleceń po zabiegu wybielania zębów?

Przestrzeganie zaleceń po wybielaniu zębów jest kluczowe dla skuteczności zabiegu i trwałości jego efektów. Jeśli zbyt wcześnie włączy się do diety produkty barwiące, kolor uzębienia może ulec znacznemu pogorszeniu. Dlatego też powinno się spożywać przede wszystkim produkty jasne i białe.

Trzeba zaznaczyć, że dieta po wybielaniu zębów musi być zróżnicowana i bogata w składniki odżywcze, aby uniknąć wystąpienia niedoborów i innych negatywnych konsekwencji dla ogólnego zdrowia organizmu.Demo Title


This will close in 0 seconds