fbpx
 

Jak długo utrzymuje się efekt wybielonych zębów?

uśmiechnięty mężczyzna

Jak długo utrzymuje się efekt wybielonych zębów?

Zabieg wybielania zębów ma na celu podniesienie walorów wizualnych uśmiechu. Dzięki niemu można pozbyć się nieestetycznych przebarwień i bardzo długo cieszyć pięknym kolorem uzębienia. Ile czasu jednak ten efekt się utrzymuje?

Od czego zależy trwałość efektu wybielenia zębów?

Ciemnienie zębów to przede wszystkim konsekwencja spożywania pokarmów i napojów z dużą zawartością cukru. Występowanie przebarwień często ma również podłoże genetyczne lub jest związane z przyjmowaniem niektórych leków. Doboru odpowiedniej metody wybielania zębów dokonuje się z uwzględnieniem stanu szkliwa i uzębienia, ogólnych uwarunkowań zdrowotnych pacjenta oraz jego oczekiwań wobec efektu procedury.

Zwykle pięknym białym uśmiechem uzyskanym dzięki wybieleniu zębów można cieszyć się nawet do 3 lat. Należy jednak zaznaczyć, że to kwestia bardzo indywidualna. Duży wpływ ma tu jakość użytych preparatów i rodzaj zastosowanej metody. Istotne są także uwarunkowania genetyczne. Ponadto nie bez znaczenia jest oczywiście postępowanie pacjenta po zabiegu w zakresie diety i higieny.

Jak wydłużyć efekt zabiegu wybielania zębów?

Aby jak najdłużej utrzymać efekt śnieżnobiałego uśmiechu, należy przede wszystkim ograniczyć spożywanie produktów silnie barwiących. Chodzi tu o m.in. herbatę, kawę czy czerwone wino. Ponadto powinno się unikać również pokarmów i napojów o wysokiej zawartości cukru. Zdrowe nawyki żywieniowe są kluczowe dla wydłużenia rezultatów wybielania nakładkowego czy gabinetowego.

Nawet najlepiej wykonany zabieg wybielający zęby nie da długotrwałego efektu, jeśli nie będzie się przestrzegać podstawowych zasad higieny jamy ustnej. Należy pamiętać o regularnym szczotkowaniu i nitkowaniu zębów oraz używaniu płynów do płukania ust. Wskazana jest także całkowita rezygnacja z palenia papierosów.