fbpx
 

Kiedy konieczne jest leczenie kanałowe?

miazgociągi

Kiedy konieczne jest leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe to zabieg stomatologiczny, który może budzić strach i niepokój u pacjentów. Jednak dzięki nowoczesnym technikom procedura ta stała się znacznie mniej bolesna, a bardziej skuteczna. Warto zatem poznać wskazania do przeprowadzenia tego zabiegu oraz objawy, które wymagają skonsultowania się z dentystą.

Wskazania do leczenia kanałowego

Głównym wskazaniem do przeprowadzenia leczenia kanałowego jest martwica miazgi zęba oraz stany zapalne, które mogą prowadzić do poważnych powikłań. Leczenie kanałowe polega na usunięciu martwej miazgi i oczyszczeniu kanałów korzeniowych z bakterii. Następnie wypełnia się je odpowiednim materiałem, który uszczelnia ząb i chroni przed ponownym rozwojem infekcji. Sytuacje, które sugerują konieczność wykonania leczenia kanałowego to:

  • silny ból zęba,
  • przewlekłe stany zapalne miazgi,
  • zgorzel korzeni zęba,
  • nagłe i silne zmiany wrażliwości zęba,
  • zmiany na zdjęciu rentgenowskim sugerujące martwicę miazgi,
  • ząb potłuczony lub z uszkodzoną strukturą,
  • pęknięcia lub złamania zęba.

Kiedy niezbędna jest wizyta u stomatologa

Jeśli doświadczasz jednego z powyższych objawów, warto jak najszybciej umówić się na wizytę u stomatologa, aby przeprowadzić dokładną diagnostykę i ocenić konieczność leczenia kanałowego.

Czy leczenie kanałowe boli?

Współczesne technologie oraz zaawansowane metody leczenia, takie jak leczenie kanałowe pod mikroskopem wykonywane w naszym gabinecie stomatologicznym w Łodzi, sprawiają, że zabieg ten jest znacznie mniej bolesny niż jeszcze kilka lat temu. Dzięki zastosowaniu mikroskopu stomatologicznego lekarz ma możliwość precyzyjnego oczyszczenia i kształtowania kanałów korzeniowych, co przyczynia się do szybszego gojenia się zęba i zmniejszenia ryzyka powikłań.Demo Title


This will close in 0 seconds