fbpx
 

Czy leczenie zębów jest bolesne?

leczenie stomatologiczne

Czy leczenie zębów jest bolesne?

Chociaż współcześnie większość pacjentów przychodzi do stomatologa bez większych obaw, nadal jest grupa osób, które odczuwają silny stres przed zabiegami. Najczęściej przyczyną jest ból doświadczony podczas zabiegów wykonanych w przeszłości. Na szczęście postęp w medycynie oraz nowoczesna technologia sprawiły, że wszelkie procedury wykonywane współcześnie przez dentystów powodują minimalny dyskomfort dla pacjentów i przebiegają praktycznie całkowicie bezboleśnie.

Jak uniknąć bólu w gabinecie stomatologicznym?

Obawy przed bólem w gabinecie stomatologicznym są obecnie całkowicie nieuzasadnione. Nawet takie zabiegi jak leczenie kanałowe czy usuwanie zębów przebiegają całkowicie bezboleśnie. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą zastosowania skutecznych środków znieczulających oraz obniżających stres. W naszym gabinecie stomatologicznym korzystamy z najnowocześniejszej technologii dentystycznej, która umożliwia niezawodne redukowanie dolegliwości bólowych i dyskomfortu. Istotne znaczenie mają też metody zapewniające pacjentowi komfort psychiczny podczas zabiegów. Współcześnie pacjenci nie muszą już obawiać się bólu na fotelu dentystycznym.

Czy możliwe jest bezbolesne usuwanie zębów?

Ekstrakcja to jeden z tych zabiegów, które praktycznie każdemu pacjentowi kojarzą się z bólem. Tymczasem nawet w przypadku konieczności usunięcia zęba wcale nie trzeba obawiać się bólu. Zaawansowane technologicznie rozwiązania pozwalają ograniczyć dyskomfort do absolutnego minimum. Również po zabiegu pacjent ma zapewnione wsparcie stomatologa i otrzymuje niezbędne informacje na temat tego, co robić, a czego robić nie należy, aby rana skutecznie się goiła — bez niepotrzebnych dolegliwości.

Bezbolesne leczenie zębów u dzieci

Bezbolesne leczenie stomatologiczne jest szczególnie ważne w przypadku dzieci. Przede wszystkim są one znacznie wrażliwsze na ból, a wszelkie negatywne doświadczenia związane z gabinetem stomatologicznym mogą przełożyć się na ich podejście do dentystów w przyszłości. Warto od najmłodszych lat uczyć je, że profilaktyka stomatologiczna jest ważna, a ewentualne zabiegi wcale nie muszą oznaczać bólu.