fbpx
 

Przeciwwskazania do noszenia licówek

licówka na czarnym tle

Przeciwwskazania do noszenia licówek

Licówki poprawiają wygląd zębów. Wiele osób decyduje się na założenie płatków kompozytowych, ceramicznych, bo jest to jedyny sposób, by znów cieszyć się ładnym uśmiechem. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy może sobie pozwolić na ich noszenie.  Stomatolog w wielu przypadkach odmówi założenia licówek.

Zanim stomatolog założy licówki

Licówki nakleja się na widoczną część zęba, dzięki czemu zostają zakryte wszelkie niedoskonałości. Ten prosty i szybki sposób na poprawę wyglądu, chętnie jest wykorzystywany przez osoby, które mają kompleksy na punkcie swoje uzębienia. Nie ma w tym nic niezwykłego, bo przecież każdy chce dobrze wyglądać w świecie, gdzie doceniane jest piękno. Jeśli nasze zęby są przebarwione, krzywe i nieestetyczne, staramy się to ukryć. Aby skorzystać z licówek, musimy mieć zdrowe zęby. Stomatolog w gabinecie stomatologicznym „Klinika Uśmiechu” w Łodzi przystępuje do usunięcia kamienia nazębnego oraz leczenia ubytków i bruksizmu, jeśli zostanie stwierdzony. Kolejnym przeprowadzanym zabiegiem jest oszlifowanie zębów, ponieważ licówki zwiększyłyby ich objętość.

Przeciwwskazania do noszenia licówek

Nie każdy może pozwolić sobie na założenie licówek. Płatki nie utrzymają się na zębach rozchwianych i mocno zniszczonych. Licówki nie są wskazane dla osób, z paradontozą i po leczeniu kanałowym. Licówek nie mogą nosić pacjenci z wadą zgryzu, złym stanem zębów, próchnicą i rozległymi wypełnieniami oraz z chorobami dziąseł i przyzębia. Osoby mające krótkie zęby i z małą ilością szkliwa nie mogą myśleć o zabiegu, ponieważ licówki się nie utrzymają. Płatki nie są przeznaczone również dla osób, które mają nawyk obgryzania paznokci. Przeciwskazaniem jest także zgrzytanie zębami oraz ich zaciskanie we śnie, ponieważ licówki mogą się odkleić. Stomatolog choćby chciał, w wielu przypadkach nie może zastosować licówek. Wydaje się, że przyklejenie płatków jest prostą sprawą, ale w praktyce jest to zabieg.