fbpx
 

Kiedy stosowane są implanty stomatologiczne?

implanty stomatologiczne

Kiedy stosowane są implanty stomatologiczne?

Implanty, czyli sztuczne korzenie wynalazł w 1952 r. szwedzki chirurg ortopeda. Do dziś nikt nie wymyślił lepszego sposobu uzupełnienia naturalnych zębów. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, ponieważ implanty stomatologiczne wykonywane są z tytanu, który jest tolerowany przez organizm ludzki.  Kiedy i dlaczego warto wszczepić sztuczne korzenie?

Kiedy stosowane są implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne są imitacją naturalnych korzeni zębów i pozwalają na ich zastąpienie. Warto je wszczepić, bo brak zębów negatywnie wpływa na wygląd i funkcję żucia. Zapewniają wygodę i komfort użytkowania, sprawiając, że można gryźć jak przy naturalnych zębach. Odbudowanie naturalnego uzębienia przywraca właściwe funkcjonowanie jamy ustnej. Gabinet stomatologiczny „Klinika Uśmiechu” w Łodzi poleca je pacjentom, którzy zęby utracili na skutek próchnicy, chorób przyzębia i urazów. W przypadku pojedynczych braków zębowych korona na implancie jest najlepszą metodą. Jest metodą wręcz doskonałą, ponieważ odzyskujemy piękny uśmiech i pewność siebie. Nie ingerujemy w zęby sąsiadujące z miejscem gdzie nie ma zęba. Implanty są wykonywane z tytanu, który jest dobrze przyjmowany przez organizm ludzki. Możemy skorzystać z zabiegu bez obaw, bo jest bezpieczny i bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu.

Dlaczego implanty stomatologiczne to dobry sposób na uzupełnienie korzeni zębowych?

Implanty stomatologiczne mogą być wykorzystywane przy odbudowach rozleglejszych braków zębowych. Nie musimy nosić protezy, co jest dużym komfortem.  Brak korzeni prowadzi do zapadania się twarzy, więc mając implanty, ten problem nie istnieje. Kompletne uzębienie dobrze wpływa na wygląd twarzy, odzyskujemy ładny uśmiech, a wraz z nim pewność siebie. Implanty zapewniają komfort w codziennym życiu, bo zapominamy o wszelkich kłopotach z zębami i z protezą.

Proces odbudowy zębów na implantach jest podzielony na etapy. Lekarz z Kliniki Uśmiechu opowie o szczegółach zabiegu na wizycie konsultacyjnej.